A na podwieczorek…..

DSC_0004-2

A na deser…. owoce z kisielem! Za 20 minut goście? A tu nie ma nic słodkiego do kawy! Miałam tak dzisiaj. Pierwszy pomysł to oczywiście wizyta w pobliskiej cukierni…. Po chwili jednak przypomniałam sobie, że dostałam od znajomych kilka jabłek z ich sadu, w zamrażarce troszkę jagód się uchowało…. I do tego jeszcze kisiel malinowy.

Z tych oto składników powstał szybciutki deser: ugotowałam kisiel wg przepisu na opakowaniu, w międzyczasie obrałam i pokroiłam jabłka, wrzuciłam je do salaterek. Do tego trochę zamrożonych jagód, wszystko zalałam kisielem i już! Zajęło mi to może 15 minut. Kiedy goście pukali do drzwi, miałam dla nich i kawkę i coś słodkiego na dodatek.

Taki deserek można też z powodzeniem zrobić dla rodzinki, zwłaszcza w upalne dni, kiedy potrzebujemy czegoś lekkiego i szybkiego do przekąszenia, a nie jesteśmy specjalnie głodni.

Pozdrawiam,

BJB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>